Każda para młoda, która decyduje się na wyprawienie wesela, chce, aby goście bawili się podczas przyjęcia tak dobrze, jak to tylko możliwe. Często mówi się, że nie da się wszystkim dogodzić. Tak jest rzeczywiście, z drugiej strony jednak, jeśli wesele ma być udane i dostarczyć niezapomnianej rozrywki większości zaproszonym, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić uwagę na muzykę i menu weselne. Chyba każdy z nas słyszał, że podstawą na weselu jest dobra, taneczna muzyka i pyszne jedzenie.

Jeśli chodzi o muzykę, para młoda może obecnie zdecydować się m.in. na zespół weselny albo na profesjonalnego DJ-a weselnego. Niezależnie do tego, która opcja zostanie ostatecznie wybrana, warto poszukać profesjonalistów, którzy naprawdę potrafią zadbać o dobrą zabawę. Pusty parkiet to jeden z najbardziej widocznych symptomów świadczących o tym, że goście nie bawią się dobrze. Skąd jednak mamy wiedzieć, że dany zespół albo DJ jest w stanie zachęcić do zabawy? Dobrze byłoby przed dokonaniem wyboru obejrzeć jakiś film z wesela, popytać znajomych albo po prostu zatrudnić dj-a lub zespół, którego miało się już okazję widzieć przy pracy.

Kolejną kwestią jest wybór muzyki. Naprawdę sporo osób deklaruje, że typowa weselna muzyka na pewno nie pojawi się na ich weselu. Rzeczywiście disco-polowe hity może nie są zbyt wysokich lotów, ale za to goście zwykle świetnie się przy nich bawią. Choćby z tego względu warto wybrać przynajmniej kilka piosenek tego typu. W repertuarze nie powinno zabraknąć także najnowszych hitów tanecznych, które z pewnością spodobają się młodszym uczestnikom wesela.

Oczywiście nie wolno zapominać o odpowiednim menu. Jeśli goście mają dobrze wspominać wesele, dobrze byłoby zdecydować się na dość różnorodne potrawy. I dużo przystawek, zarówno cięższych, jak lżejszych z warzyw i owoców. Na obecnie organizowanych przyjęciach weselnych bardzo popularne są słodkie kąciki, które zwykle aranżowane są w określonym, wybranym przez młodą parę stylu. To nie tylko miejsce, gdzie goście mogą znaleźć co słodkiego, ale także wykwintna dekoracja sali weselnej.