Jeśli wesele ma być naprawdę udane, trzeba zadbać o każdy szczegół. Od doboru lokalu, przez ustalenie menu aż po wybranie odpowiedniej muzyki na wesele. Oprawa muzyczna jest z pewnością bardzo ważna, to od niej w dużej mierze zależy, czy goście będą się dobrze bawić.

Nie zawsze para młoda ma ochotę na własnym weselu usłyszeć muzykę disco-polo. Zdarzają się też pary, które chciałyby urządzić oryginalne wesele, np. z rockową oprawą muzyczną. Zasadniczo nie jest to zły pomyśl, trzeba jednak pamiętać o tym, że goście mają różne preferencje muzyczne. Trudno oczekiwać, by starsi goście dobrze bawili się przy ostrych rockowych brzmieniach.

Jak wybrać muzykę na wesele? Na początek warto na pewno poprosić o radę wybranego DJ-a albo zespół weselny. Osoby, które od dłuższego czasu zajmują się zapewnianiem oprawy muzycznej wesel i innych imprez, wiedzą doskonale, przy jakich piosenkach goście bawią się najlepiej. W zasadzie każdy DJ weselny ma jakąś składankę utworów, które dobrze pasują do zabaw weselnych. Nie chodzi oczywiście o to, aby w ciemno decydować się na listę piosnek weselnych. Można ją jednak uzupełnić np. o 30-40 utworów w innym stylu muzycznym, na których nam najbardziej zależy.

Wybierając repertuar na wesele, powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno najnowsze przeboje, jak i starsze piosenki. Warto pomyśleć także o jakichś wielkich hitach z lat 70-tych albo 80-tych, które powinny przypaść do gustu starszemu pokoleniu. Nie warto również rezygnować całkiem z typowej muzyki weselnej. Tradycyjne piosenki o miłości to nie od dziś stały punkt programu wesel.

Osoby, które mimo wszystko chciałyby postawić na oryginalność, mogą pokusić się o zorganizowanie wesela z jakimś określonym motywem muzycznym. Chodzi np. o wesela, podczas których grana jest muzyka disco-polo, covery jakiegoś konkretnego zespołu albo np. muzyka z lata 60-tych. Niezależnie od tego, na jaką muzykę się ostatecznie zdecydujemy, warto pamiętać o jednym, wesele do przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, dlatego muzyka powinna zachęcać gości do tańca.