Jeszcze jakiś czas temu większość par młodych decydowała się na skorzystanie z usług jakiegoś zespołu muzycznego w trakcie swojego wesela. Chociaż tradycyjne zespoły weselne nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej młodych par decyduje się na współpracę z profesjonalnym DJ-em. Oczywiście, tak samo, jak w przypadku zespołu weselnego, nad wyborem DJ-a trzeba się dobrze zastanowić.

Jak wybrać DJ-a na wesele? Co jest najważniejsze? Te pytania zadaje sobie wiele par, które organizują właśnie swoje przyjęcie weselne.
Osoby zainteresowane współpracą z naprawdę profesjonalnym DJ-em powinny zacząć jego poszukiwanie co najmniej na rok przed planowanym weselem. Informacji najlepiej po prostu poszukać w Internecie. Z kilkoma DJ-ami, których oferta nas zainteresuje, należy spotkać się osobiście. Dobrym rozwiązaniem jest także współpraca z DJ-em z polecenia znajomych albo takim, którego mieliśmy okazję widzieć już przy pracy na jakimś weselu.

W trakcie pierwszego spotkania warto dowiedzieć się czegoś na temat doświadczenia danego DJ-a, sprzętu, którego używa podczas wesel, jego preferencji muzycznych itd. Dobrze byłoby także zobaczyć nagranie z wesela – to da nam ogląd na to, czy DJ potrafi zadbać o dobrą zabawę gości. Jeśli to możliwe, przed podjęciem decyzji warto by było obejrzeć
film z oczepin. Świetnym pomysłem jest także przejrzenie jakichś forów internetowych o tematyce ślubnej. Można na nich znaleźć opinie o DJ-ach, zarówno te pozytywne, ja i negatywne.

Kolejną kwestia, chyba najważniejszą, jest ustalenie repertuaru oraz zakresu obowiązków DJ-a. Co do repertuaru, to każdy DJ ma listę najchętniej granych piosenek. To nie znaczy jednak, że nie jest możliwe zagranie utworów spoza niej. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie DJ-a, który nie tyko zapewnia oprawę muzyczną wesela, ale także zajmuje się prowadzeniem różnych zabaw weselnych, oczepin itd. Co prawda wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale dla młodej pary oznacza też znaczne odciążenie. Dobry DJ powinien doradzić w kwestii wyboru muzyki weselnej a także piosenki na pierwszy taniec.