Na każdym weselu bardzo ważnym momentem zwyczajowe podziękowania dla rodziców państwa młodych. Również i w tym przypadku można liczyć na wsparcie ze strony wodzireja albo Dj-a weselnego. Jak przygotować podziękowania dla rodziców? Możliwości jest naprawdę wiele!

Zawsze można podziękować rodzicom kameralnie, bez udziału innych członków rodziny. Jednak pary młode zwykle decydują się na bardziej huczne podziękowania podczas zabawy weselnej. Sam moment podziękowań należy uzgodnić z DJ-em, wodzirejem albo orkiestr weselną. W uzgodnionym momencie DJ weselny poinformuje gości, że czas na podziękowania strony pary młodej. Najczęściej podziękowania na weselu mają miejsce albo zaraz po pierwszym tańcu albo tuż po oczepinach.

Młoda Para może sama wyrazić swoją wdzięczność w kilku słowach i podarować rodzicom prezent np. pościel upamiętniający tę niezwykłą chwilę. Wiele gotowych przemówień można znaleźć chociażby w Internecie. Aczkolwiek płynące prosto z serca, wyrażone własnymi słowami podziękowania byłyby chyba lepszym rozwiązaniem. Inną możliwością jest wygłoszenie stosownego przemówienia przez wodzireja na weselu. Treść przemówienia jest uzgadniana z parą młodą, dzięki temu podziękowania są bardziej osobiste.

Oczywiście podziękowania dla rodziców na weselu powinny mieć odpowiednią oprawę muzyczną. W tym przypadku para młoda może liczyć na poradę ze strony DJ-a weselnego. Bardzo często wybieranym utworem jest piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Chociaż piosenka świetnie pasuje do sytuacji, to jednak słyszy się ją na większości wesel. Dlatego, jeśli młoda para jest zainteresowana jakimś oryginalnym rozwiązaniem, powinna poszukać innego utworu. Dość często grane są także takie piosenki jak: „Co powie tata” Natalii Kukulskiej oraz „A ja wole moja mamę” Majki Jeżowskiej. Oczywiście można też zdecydować się na jakąś popularną piosenkę, może to być nawet aktualny hit z list przebojów. Playlistę do podziękowań można także ułożyć w oparciu o ulubione piosenki rodziców obojga państwa młodych.