Wiele par zastanawia się na długo przed swoim weselem, jaka piosenka będzie najlepsza na pierwszy taniec. Pierwszy taniec to istotny moment na każdym weselu, zarówno na większym, jak i kameralnym, w gronie bliskiej rodziny. Choćby z tego względu warto zastanowić się dobrze nad wyborem piosenki, która będzie się dobrze kojarzyła, pomoże w stworzeniu odpowiedniej atmosfery i … jednocześnie da się do niej zatańczyć. Niestety nie zawsze jest tak, że konkretny twór, który młodej parze kojarzy się z jakimiś osobistymi sytuacjami, nadaje się na piosenkę na pierwszy taniec podczas wesela.

Jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec? Przede wszystkim trzeba dobrze wsłuchać się w tekst. Nietrafionym wyborem jest przykładowo piosenka zespołu 2+1 „Windą do nieba”, refren wprawdzie mówi o hucznym weselu, ale już zwrotki niekoniecznie pasują do wesela.

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jakąś dość spokojną romantyczną piosenkę. Do najpopularniejszych utworów tego typu, które chętnie wybierane są przez pary młode, należy m.in. „Od dziś” Paulli, „A thousend years” Christiny Perri itd. Obie wymienione piosenki pasują doskonale do okazji. Obecnie coraz popularniejsze są wesela tematyczne, np. w stylu retro, w stylu lat 80-tych itd. Jeśli młoda para zdecyduje się właśnie na taką imprezę, warto pomyśleć także i o piosence na pierwszy taniec, która będzie się wpisywać w ogólny klimat imprezy. Jeśli para młoda postawi np. na wesele utrzymane w stylistyce rockowej, dobrym pomysłem na pierwszy taniec jest chociażby utwór „Always” zespołu Bon Jovi.

Wybierając piosenkę na pierwszy taniec, dobrze byłoby wziąć pod uwagę także własne możliwości taneczne. Trzeba jednak przyznać, że coraz więcej młodych par decyduje się nawet na lekcje tańca i przygotowanie specjalnego układu tanecznego na wesele. W takim przypadku właściwie nie ma ograniczeń co do piosenki na pierwszy taniec. Można wybrać jeden z najnowszych hitów na listach przebojów. Jeśli jednak chcemy być pewni co do tego, że dana piosenka nadaje się na pierwszy taniec, warto swój wybór przedyskutować z dj-em, który ma obsługiwać wesele.