Wiele osób na pewno zgodzi się z tym, że od dobrze dobranej muzyki zależy to, czy goście weselni będą się dobrze bawić. Mniej istotne jest nawet to, czy zdecydujemy się na dj-a weselnego czy raczej zespół. Wiele młodych par z pewną niechęcią podchodzi do uzgadniania repertuaru z dj-em weselnym. Zwłaszcza dotyczy to osób o dość wyraźnych preferencjach muzycznych, które nie potrafią sobie wyobrazić własnego wesela w standardowej oprawie muzycznej.

Warto uświadomić sobie jedną ważną sprawę – nie ma możliwości zadowolenia wszystkich gości. Zawsze znajdzie się przynajmniej kilka osób, które będą niezadowolone albo z serwowanych potraw albo z repertuaru. Wybierając repertuar na wesele, młoda para nie powinna rezygnować z własnych upodobań. Jeśli państwo młodzi preferują muzykę rockową, urządzenie wesela, na którym przeważają piosenki biesiadne to niezbyt dobre rozwiązanie.

Dobry repertuar na wesele powinien z pewnością obejmować utwory ulubionych wykonawców państwa młodych – wesele to przecież ich dzień! Jednak nie można zapominać o gościach. Warto zastanowić się po prostu, czy zaproszeni gości będą dobrze bawić się np. na imprezie w stylu rockowym? Może warto uwzględnić w repertuarze także popowe przeboje? Pomocny przy ustaleniu dobrego repertuaru, który zachęci wszystkich do zabawy, będzie dj weselny. Jeżeli wybierzecie doświadczonego dj-a weselnego, będzie on miał wystarczającą wiedzę, aby doradzić, jakie utwory cieszą sie największą popularnością.

Nie ma sensu ustalać sztywno całego repertuaru weselnego. Z pewnością trzeba ustalić piosenkę na pierwszy taniec. Oprócz tego można wspólnie z dj-em weselnym dobrać 10-15 utworów, które na pewno mają być zagrane podczas przyjęcia. Dobrym rozwiązaniem jest także podanie piosenek, których kategorycznie nie chcemy na swoim weselu usłyszeć. Jeśli chodzi o resztę repertuaru weselnego, można przyjąć, że doświadczony dj-weselny zadba o to, aby zabawa była na poziomie. Ważne jest, by dj był elastyczny – tzn. dostosowywał muzykę do nastroju gości, aby na pewno wszyscy świetnie się bawili.