Studniówka to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Nic zatem dziwnego w tym, że coraz częściej bale studniówkowe organizowane są naprawdę profesjonalnie. W porównaniu z balami urządzanymi jeszcze paręnaście lat temu uwagę zwracają już na pierwszy rzut oka przede wszystkim bardzo eleganckie stroje uczestników. Aby bal się udał, trzeba przy jego organizacji wziąć pod uwagę każdy szczegół.

Bardzo ważna jest odpowiednia lokalizacja. Czasy, kiedy bal studniówkowy organizowany był w szkole, już dawno minęły. Obecnie wynajmuje się sale w restauracjach i hotelach o różnym standardzie. Poza kosztami przy wyborze sali warto wziąć pod uwagę jej położenie. Sala znajdująca się w miejscu, do którego łatwo dojechać, to zdecydowanie najlepszy wybór. Oczywiście trzeba uwzględnić także jej powierzchnię. Wynajem większej sali wiąże się zwykle również z większymi nakładami finansowymi, jednak zdecydowanie trzeba wybrać salę na tyle duża, aby nie było tłoku.

Kolejną istotną kwestią jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. W przypadku studniówek w zasadzie bierze się pod uwagę te same warianty co w przypadku wesel, tzn. zespół albo DJ. Zespół to muzyka na żywo i tradycja. Jednak nie da się zaprzeczyć, że coraz częściej studniówki obsługiwane są przez profesjonalnych DJ-ów. Dlaczego? Przede wszystkim wynajęcie DJ-a oznacza, że można bawić się na studniówce przy największych przebojach w ich oryginalnym brzmieniu. Tego nie zagwarantuje żaden zespół. Warto nadmienić, że koszt wynajmu DJ-a jest zazwyczaj niższy niż koszt współpracy z kilkuosobowym zespołem muzycznym.

Dużym atutem ofert DJ-ów na studniówki jest fakt, że DJ-e coraz częściej oferują swoim klientom także dodatkowe usługi. Można liczyć nie tylko na ciekawą oprawę muzyczną, ale także na uatrakcyjnienie imprezy ciekawymi efektami świetlnymi, karaoke oraz profesjonalną konferansjerkę. Nie ma również problemu z zamówieniem setu muzycznego utrzymanego w określonej tematyce. To tłumaczy, dlaczego coraz częściej na balach studniówkowych korzysta się z usług DJ-ów.