Chyba każdy z nas słyszał, że to właśnie odpowiednia muzyka ma decydujący wpływ na to, jaka bawią się goście na weselu. Choćby z tego względu warto dobrze przemyśleć dobór oprawy muzycznej. Wiele par, które właśnie planują wesele zastanawia się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem jest zespół czy jednak DJ weselny. Oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety.

Niezaprzeczalnym atutem zespołów weselnych jest fakt, że oferują one muzykę na żywo. Jeśli zespół jest naprawdę dobry i w dodatku trafi w gusta gości, zabawa na pewno będzie świetna. To nie wszystko. Zespół może śpiewać praktycznie od samego momentu, kiedy moda para wyjdzie z domu. No i oczywiście nie można zapominać o tym, że zespół to rozwiązanie kojarzone z weselami w tradycyjnym stylu. Ciągle jeszcze wiele osób, zwłaszcza starszych, nie potrafi sobie wyobrazić, że na weselu nie ma zespołu muzycznego.

Niestety zatrudnienie zespołu weselnego wiąże się także z wyższymi kosztami. Oprócz tego trzeba liczyć się z tym, że typowy zespół weselny ma stosunkowo ograniczony repertuar. To właśnie powód, dla którego coraz więcej młodych par rozgląda się za doświadczonym DJ-em weselnym, który zadba o oprawę muzyczną i zajmie się organizacją zabaw weselnych dla gości.

Dlaczego właściwie warto zdecydować się właśnie na DJ-a weselnego? Przede wszystkim możemy liczyć na większy wybór piosenek – w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Nie ma znaczenia, czy młoda para preferuje tradycyjne piosenki weselne, przeboje popowe czy raczej utwory rockowe. No i oczywiście nie powinniśmy zapominać o tym, że zatrudnienie DJ-a oznacza, że na weselu goście będą bawić się przy piosenkach śpiewanych przez oryginalnych wykonawców, bez żadnych niedociągnięć. W czasie przerwy DJ-a możliwe jest jak najbardziej puszczenie muzyki. Ważna jest także i cena – wynajęcie DJ-a weselnego to zdecydowanie niższy koszt niż wynajęcie zespołu. Za wyborem DJ-a przemawia także fakt, że coraz częściej także i DJ-e oferują prowadzenie zabaw weselnych oraz przygotowanie podziękowań pary młodej dla rodziców.