Zwykle mówi się, że to, czy wesele będzie udane, zależy w dużej mierze od menu i muzyki. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Coraz więcej par młodych decyduje się dodatkowo urozmaicić swoje wesele. Popularne są chociażby pokazy sztuki barmańskiej, prezentacja wspólnych zdjęć pary młodej, wypuszczanie gołębi albo motyli oraz konkursy karaoke.

Ze swej strony możemy polecić przede wszystkim karaoke na weselu. To naprawdę świetna zabawa, która dostarczy rozrywki zarówno śpiewającym, jak i słuchaczom. Co ważne, zorganizowanie konkursu karaoke zazwyczaj, w przeciwieństwie do innych wymienionych atrakcji, nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. A to dlatego, że coraz więcej zespołów i DJ’ów weselnych dysponuje odpowiednim sprzętem, aby tego typu rozrywki zorganizować.

Szczegóły zabawy trzeba oczywiście uzgodnić wcześniej z DJ’em na wesele. Jeżeli zabawa ma mieć charakter stricte konkursowy, warto pomyśleć o jakiejś narodzie dla zwycięzców. Konieczne jest także ustalenie pory karaoke – zabawy tego typu najczęściej towarzyszą oczepinom. Jeśli chodzi o kwestie czysto techniczne, trzeba przyznać, że zorganizowanie karaoke jest naprawdę łatwe. W zasadzie wystarczy jedynie przygotować teksty piosenek na kartkach oraz niezbędny podkład muzyczny. Coraz częściej jednak DJ’e weselni oferują swoim klientom wykorzystanie podczas karaoke specjalnych projektorów do wyświetlania tekstu.

Dlaczego karaoke na weselu to świetny pomysł? Jest to zabawa dla gości w każdym wieku, która sprzyja integracji. Karaoke to przede wszystkim zabawa, chętnie biorą w niej udział zarówno osoby bardzo uzdolnione wokalnie, ja i te, których zdolności muzyczne są mniejsze. Oczywiście, aby karaoke spodobało się gościom, trzeba wybrać odpowiednią playlistę. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na piosenki dobrze znane. Zarówno polskie, jak i zagraniczne hity. Playliste warto uzgodnić z DJ’em, który na pewno będzie w stanie doradzić w tej kwestii. Karaoke to jedna z tych atrakcji, która sprawdzi się nie tylko na dużych, hucznych weselach, ale także i na bardziej kameralnych przyjęciach.