Nie da się zaprzeczyć, że organizacja wesela to dość skomplikowana operacja logistyczna. Para Młoda ma do załatwienia naprawdę wiele spraw. Poza wybraniem i wynajęciem sali na wesele, musi zadbać o catering oraz odpowiednią oprawę muzyczną. Niezależnie od tego, czy Państwo Młodzi postawią na zespół czy dj-a na wesele, warto pamiętać o jednym – z reguły konieczna jest rezerwacja z pewnym wyprzedzeniem.

Zasadniczo najlepiej byłoby znaleźć dj-a na wesela zaraz po zarezerwowaniu sali weselnej. Przynajmniej, jeśli zależy nam na naprawdę dobrej oprawie muzycznej wesela. Im wcześniej zrobimy rezerwację, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dj ma jeszcze wolny termin. Nie warto zwlekać! Jeśli z rezerwacją dj-a będziemy czekać na ostatnia chwilę, niestety trzeba liczyć się z tym, że wybór będzie mocno ograniczony.

Warto zarezerwować termin wcześniej także ze względu na ceny. O co chodzi? Jeśli np. zarezerwujesz termin u dj-a na wesele na dwa lata przed weselem, od razu ustalacie stawkę. Nawet jeśli przez ten czas cennik zostanie zaktualizowany, Twoja cena pozostaje taka sama. Z drugiej strony często jest tak, że w przypadku rezerwacji na ostatnią chwilę trzeba liczyć się z podniesieniem ceny.

Zasadniczo warto pamiętać o tym, że dostępność dj-ów weselnych i zespołów w dużej mierze zależy od konkretnego miesiąca. Przykładowo w kwietniu i listopadzie z rezerwacją nie powinno być dużych problemów. Z kolei, jeśli planujecie wesele w styczniu albo w lutym, warto poszukać oprawy muzycznej ze sporym wyprzedzeniem. Dlaczego? Oczywiście z tego względu, że jest to okres, kiedy odbywają się studniówki, a wielu dj-ów weselnych zajmuje się także prowadzeniem studniówek. Planujecie wesele w okresie od maja do października? W takim razie warto zawczasu przemyśleć parze oprawy muzycznej.

Znalezienie odpowiedniego dj-a nawet ze stosunkowo niewielkim wyprzedzeniem może być łatwiejsze, jeśli w grę wchodzi przyjęcie weselne w piątek albo niedzielę. Jeżeli natomiast wesele ma się odbyć standardowo w sobotę, trzeba wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć późniejszych rozczarowań.